
You can check the price history of Nothing Phone (2a) (White, 8GB RAM, 256GB Storage) here. This product's current Price in India is ₹26,990. The average and highest prices are ₹27,837 and ₹29,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹26,900 |
|---|---|
| 24th Jul 2024 | |
| Average Price | ₹27,837 |
| Based on 643 days price tracking | |
| Highest Price | ₹29,999 |
| 3rd Sep 2024 | |
| Price | ₹26,990 |
|---|---|
| MRP | ₹27,999 |
| Savings | ₹1,009 |
| Discount | 3.603% |
| Product Name | Nothing Phone (2a) (White, 8GB RAM, 256GB Storage) |
|---|---|
| Store Product Code | B0D7YJ233V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Nothing |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | ESSENTIALLY NOTHING PRIVATE LIMITED |
| Model Number | A142 |
| Model Name | Nothing Phone (2a) 5G (White, 8GB RAM, 256GB Storage) | Up to 16 GB RAM | 6.7" AMOLED Display | 50MP (OIS) + 50 MP | 32 MP Front | Mediatek Dimensity 7200 Pro Processor | 45 W Charging 100% in 59 mins |
| Dimensions | 16.17 x 7.63 x 0.85 cm; 300 g |
| Country of Origin | India |






Nothing Phone 2a White 8GB RAM 256GB has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 3 individual ratings. You can rate this product at product review page.