
You can check the price history of Nilgiri Pure Eucalyptus Essential Oil - 500 ml here. This product's current Price in India is ₹1,199. The average and highest prices are ₹1,145 and ₹1,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹159 |
|---|---|
| 9th Aug 2024 | |
| Average Price | ₹1,145 |
| Based on 1917 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,299 |
| 18th Feb 2021 | |
| Price | ₹1,199 |
|---|---|
| MRP | ₹1,500 |
| Savings | ₹301 |
| Discount | 20.06% |
| Product Name | Nilgiri Pure Eucalyptus Essential Oil - 500 ml |
|---|---|
| Store Product Code | B08P8XMQ8P |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Nilgiri Aromatics |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Essential Oil Singles |
| Product Manufacturer | Nilgiri Aromatics |
| Size | 500 ml (Pack of 1) |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 30 g |
| Country of Origin | India |



Nilgiri Pure Eucalyptus Essential Oil - 500 has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 63 individual ratings. You can rate this product at product review page.