
You can check the price history of MSI PRO MP242C 23.6-Inch Curved Business & Productivity Desktop Monitor - Full HD (1920 x 1080) VA Panel, 75 Hz Refresh Rate, Eye-Friendly Screen, Built-in Speakers, Anti-Glare Coating here. This product's current Price in India is ₹14,711. The average and highest prices are ₹11,137 and ₹17,711 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,999 |
|---|---|
| 9th Dec 2023 | |
| Average Price | ₹11,137 |
| Based on 1103 days price tracking | |
| Highest Price | ₹17,711 |
| 8th May 2025 | |
| Price | ₹14,711 |
|---|---|
| MRP | ₹20,000 |
| Savings | ₹5,289 |
| Discount | 26.44% |
| Product Name | MSI PRO MP242C 23.6-Inch Curved Business & Productivity Desktop Monitor - Full HD (1920 x 1080) VA Panel, 75 Hz Refresh Rate, Eye-Friendly Screen, Built-in Speakers, Anti-Glare Coating |
|---|---|
| Store Product Code | B09S3WY69W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MSI |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | MSI |
| Model Number | B09S3WY69W |
| Dimensions | 24 x 69 x 2.5 cm; 2.95 kg |
| Country of Origin | China |







MSI PRO MP242C 23.6-Inch Curved Business has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 564 individual ratings. You can rate this product at product review page.