
You can check the price history of Motorola Moto G (1st Generation) - Black - 16 GB - US GSM Unlocked Phone here. This product's current Price in India is ₹18,310. The average and highest prices are ₹16,286 and ₹19,995 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹12,365 |
|---|---|
| 27th Mar 2016 | |
| Average Price | ₹16,286 |
| Based on 3795 days price tracking | |
| Highest Price | ₹19,995 |
| 20th Oct 2016 | |
| Price | ₹18,310 |
|---|
| Product Name | Motorola Moto G (1st Generation) - Black - 16 GB - US GSM Unlocked Phone |
|---|---|
| Store Product Code | B00H0MGCDK |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Motorola |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | Motorola |
| Model Number | Moto G AWS- 16GB |
| Dimensions | 6.6 x 1.17 x 12.95 cm; 141.75 g |



Motorola Moto G 1st Generation - Black has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 826 individual ratings. You can rate this product at product review page.