
You can check the price history of MOBILIFE Mobile Cooler, 15W Magnetic Cooling Fan for Gaming Phones, Instant Cooling with Semiconductor Technology for iPhone & Android here. This product's current Price in India is ₹1,499 and the lowest final price is ₹1,371. The average and highest prices are ₹1,525 and ₹1,899 respectively. The current offer price of the product is ₹1,424, which is ₹101 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,399 |
|---|---|
| 22nd Sep 2025 | |
| Average Price | ₹1,525 |
| Based on 652 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,899 |
| 21st Jun 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹1,424 |
|---|---|
| Price | ₹1,499 |
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,575 |
| Discount | 52.51% |
| Product Name | MOBILIFE Mobile Cooler, 15W Magnetic Cooling Fan for Gaming Phones, Instant Cooling with Semiconductor Technology for iPhone & Android |
|---|---|
| Store Product Code | B0D6RM3D9X |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MOBILIFE |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Product Manufacturer | MOBILIFE, Mobilife, #191, BOOHBCS (BANK COLONY),BTM 2nd Stage, Bangalore-560068. |
| Model Number | MCP-2024A |
| Model Name | MCP-2024A |
| Dimensions | 6.1 x 2.29 x 6.1 cm; 150 g |
| Country of Origin | China |






MOBILIFE Mobile Cooler 15W Magnetic Cooling Fan has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 96 individual ratings. You can rate this product at product review page.