
You can check the price history of mifaso 45W Type C Charging Adapter-Quick Charge 5.0 Power Delivery PD Charger Compatible with Xiaomi 15 Ultra /15 /14 Ultra /14 /Redmi Note 14 Pro+ /14C,Smartphone,Laptop|Support 33W Mobile Charger,Black here. This product's current Price in India is ₹791. The average and highest prices are ₹948 and ₹1,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹791 |
|---|---|
| 22nd Nov 2025 | |
| Average Price | ₹948 |
| Based on 299 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,299 |
| 2nd Jul 2025 | |
| Price | ₹791 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹2,208 |
| Discount | 73.62% |
| Product Name | mifaso 45W Type C Charging Adapter-Quick Charge 5.0 Power Delivery PD Charger Compatible with Xiaomi 15 Ultra /15 /14 Ultra /14 /Redmi Note 14 Pro+ /14C,Smartphone,Laptop|Support 33W Mobile Charger,Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0FB3JPW9K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | mifaso |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Product Manufacturer | mifaso |
| Model Number | Adapter-New-021 |
| Model Name | Original 45W Super Fast Type C Adapter |
| Dimensions | 5.1 x 7.2 x 3.4 cm; 90 g |
| Country of Origin | China |







mifaso 45W Type C Charging Adapter-Quick Charge has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 15685 individual ratings. You can rate this product at product review page.