
You can check the price history of MICROWARE Video Capture Card, 4K USB3.0 HDMI to USB C Capture Card for Streaming, 1080P 60FPS, Compatible with iPad Mac OS Windows, Quest 3, OBS, Camera (Silver) here. This product's current Price in India is ₹729. The average and highest prices are ₹677 and ₹729 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹601 |
|---|---|
| 28th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹677 |
| Based on 292 days price tracking | |
| Highest Price | ₹729 |
| 20th Feb 2026 | |
| Price | ₹729 |
|---|---|
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹770 |
| Discount | 51.36% |
| Product Name | MICROWARE Video Capture Card, 4K USB3.0 HDMI to USB C Capture Card for Streaming, 1080P 60FPS, Compatible with iPad Mac OS Windows, Quest 3, OBS, Camera (Silver) |
|---|---|
| Store Product Code | B0F946571G |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MICROWARE |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | External TV Tuners |
| Product Manufacturer | 022 - 28729725, Microware Multimedia Private Limited |
| Model Number | B0F946571G |
| Model Number | MMPL-VDOCAPTURE-Z29A |
| Model Name | MMPL-Z29A |
| Dimensions | 6 x 2 x 10 cm; 80 g |
| Country of Origin | China |






MICROWARE Video Capture Card 4K USB3.0 HDMI has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 84 individual ratings. You can rate this product at product review page.