
You can check the price history of Mi Redmi 6A (Black, 2GB RAM, 32GB Storage) here. This product's current Price in India is ₹6,399. The average and highest prices are ₹6,600 and ₹9,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,999 |
|---|---|
| 12th Oct 2019 | |
| Average Price | ₹6,662 |
| Based on 2716 days price tracking | |
| Highest Price | ₹9,999 |
| 17th Jan 2023 | |
| Price | ₹6,399 |
|---|---|
| MRP | ₹7,999 |
| Savings | ₹1,600 |
| Discount | 20.00% |
| Product Name | Mi Redmi 6A (Black, 2GB RAM, 32GB Storage) |
|---|---|
| Store Product Code | B07DJHR5C7 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Redmi |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | Xiaomi |
| Model Number | Redmi 6A |
| Model Name | Redmi 6A |
| Dimensions | 14.8 x 0.8 x 7.2 cm; 145 g |
| Country of Origin | India |






Mi Redmi 6A Black 2GB RAM 32GB has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 80776 individual ratings. You can rate this product at product review page.