
You can check the price history of MagicRaven Portable Monitor, 15.6 inch 1080P IPS Laptop Screen with Adjustable Stand, Lightweight USB C HDMI Second Gaming Display with Speakers, Travel Monitor for PS4 /5 Xbox Switch MAC PC Phone here. This product's current Price in India is ₹13,799. The average and highest prices are ₹15,406 and ₹19,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹10,999 |
|---|---|
| 24th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹15,406 |
| Based on 278 days price tracking | |
| Highest Price | ₹19,999 |
| 11th Aug 2025 | |
| Price | ₹13,799 |
|---|---|
| MRP | ₹22,999 |
| Savings | ₹9,200 |
| Discount | 40.00% |
| Product Name | MagicRaven Portable Monitor, 15.6 inch 1080P IPS Laptop Screen with Adjustable Stand, Lightweight USB C HDMI Second Gaming Display with Speakers, Travel Monitor for PS4 /5 Xbox Switch MAC PC Phone |
|---|---|
| Store Product Code | B0FCF8VSTB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MagicRaven |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Monitors |
| Product Manufacturer | MAGICRAVEN |
| Model Number | MG-IN-P173A18BW-4K |
| Model Number | MG-IN-P173A18BW-4K |
| Model Name | MG-IN-P173A18BW-4K |
| Dimensions | 0.9 x 22 x 35.4 cm; 2.29 kg |
| Country of Origin | China |







MagicRaven Portable Monitor 15.6 inch 1080P IPS has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 6 individual ratings. You can rate this product at product review page.