
You can check the price history of Livfast Inverter BT1075 Square Wave 12V (36 Months Warrenty) Fast Battery Charging Process use Home & Office, Shops & Reliable Power Backup | Minimum Maintenance here. This product's current Price in India is ₹6,490. The average and highest prices are ₹6,126 and ₹6,490 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹5,899 |
|---|---|
| 9th Oct 2024 | |
| Average Price | ₹6,126 |
| Based on 543 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,490 |
| 26th Jan 2025 | |
| Price | ₹6,490 |
|---|
| Product Name | Livfast Inverter BT1075 Square Wave 12V (36 Months Warrenty) Fast Battery Charging Process use Home & Office, Shops & Reliable Power Backup | Minimum Maintenance |
|---|---|
| Store Product Code | B0DHH7LNYF |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Generic |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | Livfast Batteries Private Limited |
| Model Number | BT1075/12V |
| Model Name | LIVFAST INVERTER BT1075/12V |
| Dimensions | 29.5 x 33 x 17 cm; 9.5 kg |




Livfast Inverter BT1075 Square Wave 12V 36 has 10 rating out of 10. You can rate this product at product review page.