
You can check the price history of LG 126 cm (50 Inches) QNED 8C Series 4K Ultra HD (3840 x 2160) Smart webOS QNED AI TV 50QNED8CA6A here.
| Product Name | LG 126 cm (50 Inches) QNED 8C Series 4K Ultra HD (3840 x 2160) Smart webOS QNED AI TV 50QNED8CA6A |
|---|---|
| Store Product Code | B0FH2B7YD8 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LG |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | LG Electronics India Ltd, Plot No. A5, MIDC Ranjangaon, Tal. Shirur, Pune - 412220 | E-Mail: serviceindia@lge.com | TEL : 08069379999 | WhatsApp: 9711709999 | SMS : 5757554 |
| Model Number | 50QNED8CA6A |
| Model Number | 50QNED8CA6A |
| Model Name | A Series |
| Size | 50 inches |
| Dimensions | 5D x 112.4W x 65.4H Centimeters |






LG 126 cm 50 Inches QNED 8C has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 127 individual ratings. You can rate this product at product review page.