
You can check the price history of Lenovo Tab K10 FHD (10.3 inch (26.16 cm), 3GB, 32GB, Wi-Fi), Abyss Blue here. This product's current Price in India is ₹12,290 and the lowest final price is ₹6,500. The average and highest prices are ₹13,608 and ₹15,998 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹6,500 |
|---|---|
| 30th Sep 2023 | |
| Lowest Ever Price | ₹8,999 |
| 28th Mar 2025 | |
| Average Price | ₹13,602 |
| Based on 1553 days price tracking | |
| Highest Price | ₹15,998 |
| 8th Feb 2023 | |

Lenovo Tab K10 FHD (10.3 inch (26.16 cm), 3GB, 32GB, Wi-Fi), Abyss Blue
Get Deal
| Price | ₹12,290 |
|---|---|
| MRP | ₹25,000 |
| Savings | ₹12,710 |
| Discount | 50.84% |
| Product Name | Lenovo Tab K10 FHD (10.3 inch (26.16 cm), 3GB, 32GB, Wi-Fi), Abyss Blue |
|---|---|
| Store Product Code | B09S9V2FTM |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Lenovo |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Tablets |
| Product Manufacturer | Lenovo, Wingtech Mobile Communications (India) Pvt Ltd, SY NO. 217, IT Park, Kurukalva Village, Renigunta, Tirupati, District Chittoor, Andhra Pradesh, India – 517520 |
| Model Number | K10 |
| Model Number | K10 |
| Model Name | Lenovo Tab K10 (10.3 inch (26.16 cm), 3 GB, 32 GB, Wi-Fi), Abyss Blue |
| Size | 3 GB + 32 GB |
| Dimensions | 24.4 x 15.3 x 0.8 cm; 460 g |
| Country of Origin | China |






Lenovo Tab K10 FHD 10.3 inch 26.16 has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 121 individual ratings. You can rate this product at product review page.