
You can check the price history of Lenovo Tab K10| 10.3 Inch Full HD Display| Wi-Fi+ LTE (Voice Calling)|4 GB RAM, 64 GB Storage| 750 0mAh Battery| 8 MP Rear Camera with LED flashlight| Octa-Core Processor| TUV Low Blue Light Certified here. This product's current Price in India is ₹10,990. The average and highest prices are ₹14,354 and ₹30,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹10,200 |
|---|---|
| 13th Apr 2024 | |
| Average Price | ₹14,344 |
| Based on 1687 days price tracking | |
| Highest Price | ₹17,999 |
| 21st Jan 2022 | |

Lenovo Tab K10 FHD (10.3 inch (26.16 cm), 3GB, 32GB, Wi-Fi), Abyss Blue
Get Deal
| Price | ₹10,990 |
|---|---|
| MRP | ₹30,000 |
| Savings | ₹19,010 |
| Discount | 63.36% |
| Product Name | Lenovo Tab K10| 10.3 Inch Full HD Display| Wi-Fi+ LTE (Voice Calling)|4 GB RAM, 64 GB Storage| 750 0mAh Battery| 8 MP Rear Camera with LED flashlight| Octa-Core Processor| TUV Low Blue Light Certified |
|---|---|
| Store Product Code | B09H32V439 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Lenovo |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Tablets |
| Product Manufacturer | Lenovo, MOTOROLA (WUHAN)MOBILITY TECHNOLOGIES COMMUNICATION CO LTD,NO19,GAOXIN 4TH ROAD, EAST LAKE HIGH TECH ZONE,WUHAN,HUBEI, PR CHINA |
| Model Number | Tab K10 |
| Model Number | Tab K10 |
| Model Name | Lenovo Tab K10 FHD (10.3 inch (26.16 cm), 3GB, 32GB, LTE, Calling) |
| Size | 3 GB + 32 GB |
| Dimensions | 24.4 x 15.3 x 0.8 cm; 460 g |
| Country of Origin | India |






Lenovo Tab K10 10.3 Inch Full HD has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 1398 individual ratings. You can rate this product at product review page.