
You can check the price history of GRAPHENE Smart 12 Volt 100AH Lithium(LFP) Inverter Battery Solar Compatible Backup 180Ah+ Lead-Acid Long Life Upto 30 Years(4000+ Cycles) Works with Any Normal Inverter, 5+2 Years Warranty here. This product's current Price in India is ₹19,949 and the lowest final price is ₹19,000. The average and highest prices are ₹20,162 and ₹37,999 respectively. The current offer price of the product is ₹19,550, which is ₹612 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹19,399 |
|---|---|
| 31st May 2024 | |
| Average Price | ₹20,162 |
| Based on 700 days price tracking | |
| Highest Price | ₹37,999 |
| 2nd May 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹19,550 |
|---|---|
| Price | ₹19,949 |
| MRP | ₹29,999 |
| Savings | ₹10,449 |
| Discount | 34.83% |
| Product Name | GRAPHENE Smart 12 Volt 100AH Lithium(LFP) Inverter Battery Solar Compatible Backup 180Ah+ Lead-Acid Long Life Upto 30 Years(4000+ Cycles) Works with Any Normal Inverter, 5+2 Years Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0D2X2LMG2 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | GRAPHENE |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Batteries |
| Product Manufacturer | Graphene |
| Model Number | 12V 200AH |
| Model Number | 12V 100AH |
| Model Name | 12V 100AH |
| Color | Blue |
| Size | 12Volt 100AH Battery |
| Dimensions | 25.5D x 23W x 23H Centimeters |
| Country of Origin | India |
GRAPHENE Smart 12 Volt 100AH LithiumLFP Inverter has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 208 individual ratings. You can rate this product at product review page.