
You can check the price history of GALAX PC Case Revolution-05 (REV-05W) White Gaming Cabinet | Supports ATX, M-ATX, ITX | 4 RGB Cooling Fans | Mesh Panel | Spacious Interior | Tempered Glass here. This product's current Price in India is ₹3,849. The average and highest prices are ₹4,190 and ₹5,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,599 |
|---|---|
| 5th May 2024 | |
| Average Price | ₹4,190 |
| Based on 1438 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 15th Aug 2022 | |
| Price | ₹3,849 |
|---|---|
| MRP | ₹7,999 |
| Savings | ₹4,150 |
| Discount | 51.88% |
| Product Name | GALAX PC Case Revolution-05 (REV-05W) White Gaming Cabinet | Supports ATX, M-ATX, ITX | 4 RGB Cooling Fans | Mesh Panel | Spacious Interior | Tempered Glass |
|---|---|
| Store Product Code | B09RGHXCG9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Galax |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Computer Cases |
| Product Manufacturer | Galaxy Microsystems Ltd. |
| Model Number | REV-05W |
| Model Number | REV-05W |
| Model Name | REV-05W |
| Dimensions | 35 x 22 x 45 cm; 3 kg |
| Country of Origin | Taiwan |






GALAX PC Case Revolution-05 REV-05W White Gaming has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 316 individual ratings. You can rate this product at product review page.