
You can check the price history of Fresh Custard Apple (Sitaphala), 500g here. This product's current Price in India is ₹62. The average and highest prices are ₹59 and ₹62 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹53 |
|---|---|
| 22nd Aug 2023 | |
| Average Price | ₹59 |
| Based on 987 days price tracking | |
| Highest Price | ₹62 |
| 24th Oct 2025 | |
| Price | ₹62 |
|---|---|
| MRP | ₹83 |
| Savings | ₹21 |
| Discount | 25.30% |
| Product Name | Fresh Custard Apple (Sitaphala), 500g |
|---|---|
| Store Product Code | B07BG79JJT |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Apples |
| Product Manufacturer | Fresh |
| Model Number | Fresh_157 |
| Size | 500 g (pack of 1) |
| Dimensions | 13.97 x 13.97 x 7.62 cm; 500 g |


Fresh Custard Apple Sitaphala 500g has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 1558 individual ratings. You can rate this product at product review page.