
You can check the price history of Fitkit by Cult FK7002 Spin Bike with 6Kg Flywheel, Brake Pad Resistance for Fitness at Home Workouts|LCD Screen|Max Weight Capacity: 120 kg (Black) here. This product's current Price in India is ₹12,049. The average and highest prices are ₹11,752 and ₹12,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,699 |
|---|---|
| 14th Oct 2023 | |
| Average Price | ₹11,747 |
| Based on 1325 days price tracking | |
| Highest Price | ₹12,999 |
| 14th Jan 2023 | |
| Price | ₹12,049 |
|---|---|
| MRP | ₹24,999 |
| Savings | ₹12,950 |
| Discount | 51.80% |
| Product Name | Fitkit by Cult FK7002 Spin Bike with 6Kg Flywheel, Brake Pad Resistance for Fitness at Home Workouts|LCD Screen|Max Weight Capacity: 120 kg (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B09S3LYG9K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Fitkit |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Upright |
| Product Manufacturer | Cultgear Pvt.Ltd., Cultgear Pvt.Ltd., No 17 & 17C BDA, 3rd Sector, HSR Layout, Bangalore, Karnataka, India - 560102 |
| Model Number | FK7002 |
| Model Number | FK7002 |
| Model Name | FK7002 |
| Color | Red |
| Size | Max Weight: 120kg |
| Dimensions | 85D x 45W x 110H Centimeters |
| Country of Origin | China |
Fitkit by Cult FK7002 Spin Bike with has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 911 individual ratings. You can rate this product at product review page.