
You can check the price history of EVANEX Kitchen Sink 30 inchx18 inchx9 inch Piano Waterfall Sink Fully Integrated Waterfall & Pull-down Faucet | 304 Grade Stainless Steel Nano Black Finish Kitchen Sink with LED Pannel & Digital Display here. This product's current Price in India is ₹13,247. The average and highest prices are ₹13,305 and ₹15,990 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹11,517 |
|---|---|
| 10th Apr 2025 | |
| Average Price | ₹13,305 |
| Based on 412 days price tracking | |
| Highest Price | ₹15,990 |
| 16th Aug 2025 | |
| Price | ₹13,247 |
|---|---|
| MRP | ₹29,990 |
| Savings | ₹16,743 |
| Discount | 55.82% |
| Product Name | EVANEX Kitchen Sink 30 inchx18 inchx9 inch Piano Waterfall Sink Fully Integrated Waterfall & Pull-down Faucet | 304 Grade Stainless Steel Nano Black Finish Kitchen Sink with LED Pannel & Digital Display |
|---|---|
| Store Product Code | B0DX2C7NTF |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | EVANEX |
| Rating | 4.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Design Absolute - 9461286839, Jaipur, Evanexindia@gmail.com, 09461286839 |
| Model Number | 30" x 18" x 9" Piano Sink |
| Size | 30" x 18" x 9" Piano Sink |
| Dimensions | 75D x 45W x 25H Centimeters |
| Country of Origin | India |
EVANEX Kitchen Sink 30 inchx18 inchx9 inch has 4.6 rating out of 10. This average rating is consist of 8 individual ratings. You can rate this product at product review page.