
You can check the price history of EVANEX Kitchen Sink with Tap Hole 24X18X9 Inch | Handmade Single Bowl Sink for Kitchen | 304 Grade Stainless Steel Sinks with Waste Pipe, Waste Coupling & Fruit Basket here. This product's current Price in India is ₹2,944 and the lowest final price is ₹2,206. The average and highest prices are ₹3,164 and ₹4,740 respectively. The current offer price of the product is ₹2,885, which is ₹279 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹2,206 |
|---|---|
| 18th May 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹2,256 |
| 18th May 2025 | |
| Average Price | ₹3,164 |
| Based on 1585 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,740 |
| 27th May 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,885 |
|---|---|
| Price | ₹2,944 |
| MRP | ₹12,999 |
| Savings | ₹10,114 |
| Discount | 77.80% |
| Product Name | EVANEX Kitchen Sink with Tap Hole 24X18X9 Inch | Handmade Single Bowl Sink for Kitchen | 304 Grade Stainless Steel Sinks with Waste Pipe, Waste Coupling & Fruit Basket |
|---|---|
| Store Product Code | B09NSMX63K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | EVANEX |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Single Bowl |
| Product Manufacturer | Design Absolute - 9461286839, Jaipur |
| Model Number | 24 " x 18 " x 10" Tap Hole |
| Model Number | 24 " x 18 " x 10" Tap Hole |
| Size | HM-24 x 18 x 10 TAP-HOLE |
| Dimensions | 18D x 24W x 10H Millimeters |
| Country of Origin | India |




EVANEX Kitchen Sink with Tap Hole 24X18X9 has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 13 individual ratings. You can rate this product at product review page.