
You can check the price history of End Grain Chopping Board | Oval Chopping Board | Butcher Block | Handcrafted | Size - 11 inch /9 inch /2 inch (inches) here. This product's current Price in India is ₹3,690. The average and highest prices are ₹3,382 and ₹3,690 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,790 |
|---|---|
| 4th May 2025 | |
| Average Price | ₹3,382 |
| Based on 335 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,690 |
| 18th Nov 2025 | |
| Price | ₹3,690 |
|---|---|
| MRP | ₹3,775 |
| Savings | ₹85 |
| Discount | 2.251% |
| Product Name | End Grain Chopping Board | Oval Chopping Board | Butcher Block | Handcrafted | Size - 11 inch /9 inch /2 inch (inches) |
|---|---|
| Store Product Code | B0F264N84V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CEDAR BY SINGHS |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Cedar By Singhs |
| Model Number | oval 13 inches |
| Size | 27L x 23W cm |
| Dimensions | 27L x 23W x 5Th Centimeters |
| Country of Origin | India |
End Grain Chopping Board Oval Chopping has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 14 individual ratings. You can rate this product at product review page.