
You can check the price history of EAPRO 3200 3000VA 24V MPPT Solar PCU Inverter here. This product's current Price in India is ₹21,000. The average and highest prices are ₹22,672 and ₹25,600 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹20,300 |
|---|---|
| 18th Nov 2023 | |
| Average Price | ₹22,672 |
| Based on 1213 days price tracking | |
| Highest Price | ₹25,600 |
| 4th Jun 2023 | |
| Price | ₹21,000 |
|---|---|
| MRP | ₹24,999 |
| Savings | ₹3,999 |
| Discount | 15.99% |
| Product Name | EAPRO 3200 3000VA 24V MPPT Solar PCU Inverter |
|---|---|
| Store Product Code | B0BN91VVGC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | EAPRO |
| Rating | 7 / 10 |
| Category | Inverters |
| Product Manufacturer | EAPRO GLOBAL LIMITED |
| Model Number | EGLM1P320024SOLAR |
| Model Name | 3000VA 24V MPPT |
| Dimensions | 41 x 36.5 x 35.5 cm; 23 kg |
EAPRO 3200 3000VA 24V MPPT Solar PCU has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.