
You can check the price history of durfi 6 Inches Original Memory & Rebonded Foam Mattress | King Size (75x72x6) | Orthopaedic | Firm | CertiPlus Us & Certiguard Technology here. This product's current Price in India is ₹19,943 and the lowest final price is ₹14,599. The average and highest prices are ₹18,507 and ₹22,791 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹14,599 |
|---|---|
| 28th Sep 2019 | |
| Lowest Ever Price | ₹15,379 |
| 10th Oct 2019 | |
| Average Price | ₹18,507 |
| Based on 2737 days price tracking | |
| Highest Price | ₹22,791 |
| 16th Sep 2024 | |
| Price | ₹19,943 |
|---|---|
| MRP | ₹37,986 |
| Savings | ₹18,043 |
| Discount | 47.49% |
| Product Name | durfi 6 Inches Original Memory & Rebonded Foam Mattress | King Size (75x72x6) | Orthopaedic | Firm | CertiPlus Us & Certiguard Technology |
|---|---|
| Store Product Code | B07HFD2S7K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | durfi |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Mattresses |
| Product Manufacturer | DURFI RETAIL PRIVATE LIMITED, SF No.205, PADUVANPALLI VILLAGE ,SULUR TALUK, COIMBATORE, COIMBATORE, TAMILNADU India 641659. Ph:9319800191, Durfi Retail Private Limited |
| Model Number | DFI75726K |
| Model Name | Durfi Original Memory Foam Mattress |
| Color | White |
| Size | 75x72 |
| Dimensions | 191L x 183W x 16Th Centimeters |
| Country of Origin | India |
durfi 6 Inches Original Memory Rebonded has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 359 individual ratings. You can rate this product at product review page.