
You can check the price history of Dry Fruits (Kandhari Raisins / Kishmish 500g) here. This product's current Price in India is ₹321. The average and highest prices are ₹209 and ₹428 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹135 |
|---|---|
| 20th Feb 2023 | |
| Average Price | ₹209 |
| Based on 1428 days price tracking | |
| Highest Price | ₹428 |
| 13th Nov 2025 | |
| Price | ₹321 |
|---|---|
| MRP | ₹1,000 |
| Savings | ₹679 |
| Discount | 67.9% |
| Product Name | Dry Fruits (Kandhari Raisins / Kishmish 500g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09171D9DS |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 6.8 / 10 |
| Category | Raisins |
| Product Manufacturer | Ancy E-Retail Pvt Ltd |
| Size | 500 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 20.3 x 15.2 x 5.1 cm; 500 g |
| Country of Origin | India |




Dry Fruits Kandhari Raisins Kishmish 500g has 6.8 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.