
You can check the price history of Dove Beauty Cream Bar Soap White 100g /3.5 oz (Pack 3 bars) here. This product's current Price in India is ₹400. The average and highest prices are ₹647 and ₹695 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹400 |
|---|---|
| 1st Apr 2025 | |
| Average Price | ₹647 |
| Based on 2807 days price tracking | |
| Highest Price | ₹695 |
| 26th Jul 2018 | |
| Price | ₹400 |
|---|---|
| MRP | ₹999 |
| Savings | ₹599 |
| Discount | 59.95% |
| Product Name | Dove Beauty Cream Bar Soap White 100g /3.5 oz (Pack 3 bars) |
|---|---|
| Store Product Code | B01MSPB84W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dove |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Dove |
| Model Number | DOVE301 |
| Dimensions | 10.16 x 2.54 x 2.54 cm; 100 g |
| Country of Origin | USA |




Dove Beauty Cream Bar Soap White 100g has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 40761 individual ratings. You can rate this product at product review page.