
You can check the price history of Digital HDMI Extender 150m IP Over Cat5e /6 Uncompressed Full HD 1080p 60Hz hdmi Over Ethernet Cable, IP extender Support IR Remote Control and Hdmi Loop Out (HDMI Extender 150m IP Over Cat5e /6) here. This product's current Price in India is ₹4,489 and the lowest final price is ₹4,399. The average and highest prices are ₹4,803 and ₹5,999 respectively. The current offer price of the product is ₹4,399, which is ₹404 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹4,399 |
|---|---|
| 30th Jan 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹4,489 |
| 18th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹4,803 |
| Based on 850 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,999 |
| 31st Jan 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹4,399 |
|---|---|
| Price | ₹4,489 |
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹5,600 |
| Discount | 56.00% |
| Product Name | Digital HDMI Extender 150m IP Over Cat5e /6 Uncompressed Full HD 1080p 60Hz hdmi Over Ethernet Cable, IP extender Support IR Remote Control and Hdmi Loop Out (HDMI Extender 150m IP Over Cat5e /6) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CT3KF416 |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Repeaters & Extenders |
| Product Manufacturer | RuhZa Tech® RuhZa Alextry, VOOCME - If you have any quarries about this product kindly contact us on our helpline number - +919628788266 |
| Model Number | HDMI Extender 150m IP Over Cat5e/6 |
| Model Number | HDMI Extender 150m IP Over Cat5e/6 |
| Dimensions | 10 x 7 x 0.5 cm; 120 g |
| Country of Origin | China |






Digital HDMI Extender 150m IP Over Cat5e has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 938 individual ratings. You can rate this product at product review page.