
You can check the price history of DDR5 8GB Laptop RAM, 4800 MHz Laptop Memory, Anwi ORA here. This product's current Price in India is ₹4,950. The average and highest prices are ₹4,224 and ₹5,500 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,150 |
|---|---|
| 1st Nov 2023 | |
| Average Price | ₹4,224 |
| Based on 1091 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,500 |
| 7th Dec 2025 | |
| Price | ₹4,950 |
|---|
| Product Name | DDR5 8GB Laptop RAM, 4800 MHz Laptop Memory, Anwi ORA |
|---|---|
| Store Product Code | B0C1VXSR7K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Anwi |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | 26/F TOWER ONE TIME SQUARE 1 MATHESON STREET CAUSEWAY BAY HK |
| Model Number | ORA 8 GB DDR5 4800 MHz |
| Model Name | ORA 8GB RAM DDR5 SDRAM 4800 MHz |
| Dimensions | 8 x 3.1 x 0.3 cm; 10 g |
| Country of Origin | Hong Kong |






DDR5 8GB Laptop RAM 4800 MHz Laptop has 10 rating out of 10. You can rate this product at product review page.