
You can check the price history of daikcell 4 KVA 90V- 300V Digital Voltage Stabilizer for All Inverter and Non-Inverter AC Along with Digital Display & Intelligent Time Delay System - Upto 1.5 Ton AC-3200W-5 Year Warranty-DSR028-Grey here. This product's current Price in India is ₹5,999. The average and highest prices are ₹5,481 and ₹6,499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,499 |
|---|---|
| 2nd Aug 2025 | |
| Average Price | ₹5,481 |
| Based on 285 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,499 |
| 21st Jul 2025 | |
| Price | ₹5,999 |
|---|---|
| MRP | ₹9,499 |
| Savings | ₹3,500 |
| Discount | 36.84% |
| Product Name | daikcell 4 KVA 90V- 300V Digital Voltage Stabilizer for All Inverter and Non-Inverter AC Along with Digital Display & Intelligent Time Delay System - Upto 1.5 Ton AC-3200W-5 Year Warranty-DSR028-Grey |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDVZXKCN |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Daikcell India Private Limited, Customer Care: Support@daikcell.in & 8954021654 |
| Model Number | 4 KVA ( 90V-280V ) - Upto 1.5 Ton AC |
| Model Name | VOL_4KVA_90V |
| Dimensions | 30D x 15W x 30H Centimeters |
| Country of Origin | India |
daikcell 4 KVA 90V- 300V Digital Voltage has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 176 individual ratings. You can rate this product at product review page.