
You can check the price history of Crompton Avancer Prime 1200mm (48 inch) Decorative Ceiling Fan with Anti Dust Technology (Coco Gold) - Pack of 2 here. This product's current Price in India is ₹7,089. The average and highest prices are ₹6,492 and ₹7,927 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,215 |
|---|---|
| 30th Mar 2018 | |
| Average Price | ₹6,492 |
| Based on 2955 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,927 |
| 30th Jan 2023 | |
| Price | ₹7,089 |
|---|---|
| MRP | ₹11,718 |
| Savings | ₹4,629 |
| Discount | 39.50% |
| Product Name | Crompton Avancer Prime 1200mm (48 inch) Decorative Ceiling Fan with Anti Dust Technology (Coco Gold) - Pack of 2 |
|---|---|
| Store Product Code | B074QK3M3K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Crompton |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Ceiling Fans |
| Product Manufacturer | Crompton Greaves Consumer Electricals Limited |
| Model Number | AVANCER PRIME ANTI DUST 1.2M COCOA GOLD |
| Model Name | Avancer Prime Antidust |
| Size | 1200 mm |
| Dimensions | 54D x 36.5W x 22H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Crompton Avancer Prime 1200mm 48 inch Decorative has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 74 individual ratings. You can rate this product at product review page.