
You can check the price history of Confect Sugar Paste | Edible Sugar Paste | Fondant for Cake Decoration | Chef's Choice for Cake Decorating (250g (Pack of 1), Superman Red) here. This product's current Price in India is ₹211. The average and highest prices are ₹174 and ₹211 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹120 |
|---|---|
| 17th Jan 2021 | |
| Average Price | ₹174 |
| Based on 2533 days price tracking | |
| Highest Price | ₹211 |
| 29th Apr 2026 | |
| Price | ₹211 |
|---|---|
| MRP | ₹325 |
| Savings | ₹114 |
| Discount | 35% |
| Product Name | Confect Sugar Paste | Edible Sugar Paste | Fondant for Cake Decoration | Chef's Choice for Cake Decorating (250g (Pack of 1), Superman Red) |
|---|---|
| Store Product Code | B07JCRT33V |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Edible Cake Toppers |
| Product Manufacturer | Confect Sugar Paste |
| Size | 250 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 16 x 4.5 x 3 cm; 250 g |
| Country of Origin | India |






Confect Sugar Paste Edible Sugar Paste has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 521 individual ratings. You can rate this product at product review page.