
You can check the price history of Compatible with VU Smart Android 4k Google TV Remote Control EN2BX27V EN2BY27V Model with 4 OTT HotKeys & Non Voice Command here. This product's current Price in India is ₹299 and the lowest final price is ₹293. The average and highest prices are ₹299 and ₹299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹299 |
|---|---|
| 11th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹299 |
| Based on 174 days price tracking | |
| Highest Price | ₹299 |
| 11th Oct 2025 | |
| Price | ₹299 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,700 |
| Discount | 85.04% |
| Product Name | Compatible with VU Smart Android 4k Google TV Remote Control EN2BX27V EN2BY27V Model with 4 OTT HotKeys & Non Voice Command |
|---|---|
| Store Product Code | B0FRGCYPC9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | ALERHA |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Product Manufacturer | ALERHA |
| Model Number | EN2BX27V, EN2BY27V |
| Model Name | EN2BX27V EN2BY27V |
| Dimensions | 7 x 7 x 22 cm; 160 g |
| Country of Origin | India |




Compatible with VU Smart Android 4k Google has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 93 individual ratings. You can rate this product at product review page.