
You can check the price history of Compatible with Carrier Ac Remote | Model -Rg56N /Bgef | Suitable for 1 | 1.2 | 1.3 | 1.5 | 1.8 | 2 | 2.2 | 2.5 | 3 Ton Split and Window Air Conditioner | Match Exactly with Old Model here. This product's current Price in India is ₹288. The average and highest prices are ₹335 and ₹390 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹288 |
|---|---|
| 31st Mar 2026 | |
| Average Price | ₹335 |
| Based on 540 days price tracking | |
| Highest Price | ₹390 |
| 5th Jan 2025 | |
| Price | ₹288 |
|---|---|
| MRP | ₹990 |
| Savings | ₹702 |
| Discount | 70.90% |
| Product Name | Compatible with Carrier Ac Remote | Model -Rg56N /Bgef | Suitable for 1 | 1.2 | 1.3 | 1.5 | 1.8 | 2 | 2.2 | 2.5 | 3 Ton Split and Window Air Conditioner | Match Exactly with Old Model |
|---|---|
| Store Product Code | B0D8YS9T4P |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | AMAZOR |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | SSD SD |
| Model Number | Model -7A |
| Model Name | Model -7A |
| Dimensions | 16 x 5 x 2 cm; 90 g |
| Country of Origin | China |







Compatible with Carrier Ac Remote Model has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 134 individual ratings. You can rate this product at product review page.