
You can check the price history of Cockatoo Smartpad 3.0 (3HP Peak) Walking Pad for Home with Remote, Max User Weight 90 Kg, Walkpad with Manual Adjustable 2 Incline Levels and 1-8 Km /Hr Speed Range, White and Pink here. This product's current Price in India is ₹8,999. The average and highest prices are ₹9,667 and ₹10,690 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,509 |
|---|---|
| 10th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹9,667 |
| Based on 231 days price tracking | |
| Highest Price | ₹10,690 |
| 2nd Dec 2025 | |
| Price | ₹8,999 |
|---|---|
| MRP | ₹18,999 |
| Savings | ₹10,000 |
| Discount | 52.63% |
| Product Name | Cockatoo Smartpad 3.0 (3HP Peak) Walking Pad for Home with Remote, Max User Weight 90 Kg, Walkpad with Manual Adjustable 2 Incline Levels and 1-8 Km /Hr Speed Range, White and Pink |
|---|---|
| Store Product Code | B0F636Q3LL |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Cockatoo |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Cockatoo Sports Private Limited |
| Model Number | SMART PAD 3.0 W |
| Model Name | SMART PAD 3.0 W |
| Dimensions | 110D x 52.5W x 94H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Cockatoo Smartpad 3.0 3HP Peak Walking Pad has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1929 individual ratings. You can rate this product at product review page.