
You can check the price history of Citizen Quartz Analog Men's Watch-BI5110-54A here. This product's current Price in India is ₹11,600 and the lowest final price is ₹9,639. The average and highest prices are ₹11,498 and ₹13,500 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹10,440 |
|---|---|
| 5th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹11,489 |
| Based on 1005 days price tracking | |
| Highest Price | ₹13,500 |
| 4th Jul 2023 | |
| Price | ₹11,600 |
|---|---|
| MRP | ₹14,500 |
| Savings | ₹2,900 |
| Discount | 20% |
| Product Name | Citizen Quartz Analog Men's Watch-BI5110-54A |
|---|---|
| Store Product Code | B0C5CL331W |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Wrist Watches |
| Product Manufacturer | CITIZEN WATCH CO., LTD. |
| Model Number | BI5110-54A |
| Model Name | BI5110-54A |
| Dimensions | 4.8 x 4.1 x 1 cm; 131 g |
| Country of Origin | India |




Citizen Quartz Analog Mens Watch-BI5110-54A has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 93 individual ratings. You can rate this product at product review page.