
You can check the price history of CELLO Rivo Mix 3 Jar ISI Certified Mixer Grinder 500 Watts, Black Grey | 1 x 1200ml, 1 x 800ml, 1 x 400ml Stainless Steel Jars with Lid, Super Efficient SS Blades | 2 Years Manufacturing Warranty here. This product's current Price in India is ₹1,899 and the lowest final price is ₹1,709. The average and highest prices are ₹1,933 and ₹1,999 respectively. The current offer price of the product is ₹1,842, which is ₹91 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹1,709 |
|---|---|
| 18th Jan 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹1,799 |
| 16th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹1,933 |
| Based on 124 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,999 |
| 16th Mar 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹1,842 |
|---|---|
| Price | ₹1,899 |
| MRP | ₹4,195 |
| Savings | ₹2,353 |
| Discount | 56.08% |
| Product Name | CELLO Rivo Mix 3 Jar ISI Certified Mixer Grinder 500 Watts, Black Grey | 1 x 1200ml, 1 x 800ml, 1 x 400ml Stainless Steel Jars with Lid, Super Efficient SS Blades | 2 Years Manufacturing Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0G34WG797 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CELLO |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Mixer Grinders |
| Product Manufacturer | Cello, Cello World Limited, Sr. No. 66, Ringanwada, Daman & Diu, Daman - 396210 |
| Model Number | Rivo Mix 3 Jar Mixer Grinder 500W |
| Model Number | Rivo Mix 3 Jar Mixer Grinder 500W |
| Model Name | Rivo Mix 3 Jar Mixer Grinder 500W |
| Dimensions | 23D x 19W x 23H Centimeters |
CELLO Rivo Mix 3 Jar ISI Certified has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 19 individual ratings. You can rate this product at product review page.