
You can check the price history of Cello Bentley Vacuum Insulated Thermosteel Water Bottle 1100ml, Green | 24 Hrs Hot & Cold, Leak Proof Lid, ISI Certified | Double Walled Vacuum Insulated Flask Bottle for Office, Gym, School & Travel here. This product's current Price in India is ₹1,129. The average and highest prices are ₹935 and ₹1,249 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹731 |
|---|---|
| 13th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹935 |
| Based on 800 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,249 |
| 25th Jan 2024 | |
| Price | ₹1,129 |
|---|---|
| MRP | ₹1,249 |
| Savings | ₹120 |
| Discount | 9.607% |
| Product Name | Cello Bentley Vacuum Insulated Thermosteel Water Bottle 1100ml, Green | 24 Hrs Hot & Cold, Leak Proof Lid, ISI Certified | Double Walled Vacuum Insulated Flask Bottle for Office, Gym, School & Travel |
|---|---|
| Store Product Code | B0CQK36KB8 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CELLO |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Bottles |
| Product Manufacturer | Cello World Private Limited, Cello World Private Limited, Survey no.66, ringanwada, dabhel, Daman & Diu - 396210, Customer Complaints - Contact Person: Customer care executive | Contact number: 7400007370 | Email ID: customercare@celloworld.com |
| Model Number | Bently-1100ml Green |
| Model Name | Bently-1100ml Green |
| Dimensions | 9W x 27H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Cello Bentley Vacuum Insulated Thermosteel Water Bottle has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 356 individual ratings. You can rate this product at product review page.