
You can check the price history of Cello Bentley Vacuum Insulated Thermosteel Water Bottle 1100ml, Black | 24 Hrs Hot & Cold, Leak Proof Lid, ISI Certified | Double Walled Vacuum Insulated Flask Bottle for Office, Gym, School & Travel here. This product's current Price in India is ₹1,399. The average and highest prices are ₹1,005 and ₹1,399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹731 |
|---|---|
| 5th Oct 2024 | |
| Average Price | ₹1,005 |
| Based on 816 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,399 |
| 18th Oct 2025 | |
| Price | ₹1,399 |
|---|---|
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹100 |
| Discount | 6.671% |
| Product Name | Cello Bentley Vacuum Insulated Thermosteel Water Bottle 1100ml, Black | 24 Hrs Hot & Cold, Leak Proof Lid, ISI Certified | Double Walled Vacuum Insulated Flask Bottle for Office, Gym, School & Travel |
|---|---|
| Store Product Code | B0CQK2XPQT |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CELLO |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Bottles |
| Product Manufacturer | Cello World Private Limited, Cello World Private Limited, Survey no.66, ringanwada, dabhel, Daman & Diu - 396210, Customer Complaints - Contact Person: Customer care executive | Contact number: 7400007370 | Email ID: customercare@celloworld.com |
| Model Number | Bently-1100ml Black |
| Model Name | Bently-1100ml Black |
| Dimensions | 9W x 27H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Cello Bentley Vacuum Insulated Thermosteel Water Bottle has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 356 individual ratings. You can rate this product at product review page.