
You can check the price history of CAT6A Ethernet Cable | 500Mhz 10 Gbps Speed | Fluke Passed LAN Cord With Superior 26 AWG Bare Copper Core | Compatible For Laptop, Router, PS5 /4, Modem, Tv, CCTV & XBox | 5 Meter here. This product's current Price in India is ₹499 and the lowest final price is ₹214. The average and highest prices are ₹458 and ₹499 respectively. The current offer price of the product is ₹489.
| Lowest Ever Price | ₹225 |
|---|---|
| 24th Jan 2024 | |
| Average Price | ₹458 |
| Based on 1301 days price tracking | |
| Highest Price | ₹499 |
| 25th Jun 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹489 |
|---|---|
| Price | ₹499 |
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹1,010 |
| Discount | 67.37% |
| Product Name | CAT6A Ethernet Cable | 500Mhz 10 Gbps Speed | Fluke Passed LAN Cord With Superior 26 AWG Bare Copper Core | Compatible For Laptop, Router, PS5 /4, Modem, Tv, CCTV & XBox | 5 Meter |
|---|---|
| Store Product Code | B0B7J65G4V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | GenuineXER |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | GenuineXER Corporation |
| Model Number | RMX81IND |
| Model Name | GXCAT6A |
| Dimensions | 100 x 0.5 x 0.5 cm; 60 g |
| Country of Origin | China |







CAT6A Ethernet Cable 500Mhz 10 Gbps has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 311 individual ratings. You can rate this product at product review page.