
You can check the price history of Camel Kokuyo Fabrica Acrylic Ultra Color, 15ml, 10 Shades here. This product's current Price in India is ₹220. The average and highest prices are ₹192 and ₹899 respectively. The current offer price of the product is ₹300.
| Lowest Ever Price | ₹99 |
|---|---|
| 31st Jan 2016 | |
| Average Price | ₹191 |
| Based on 3882 days price tracking | |
| Highest Price | ₹350 |
| 3rd Sep 2025 | |
| Price | ₹220 |
|---|---|
| MRP | ₹260 |
| Savings | ₹40 |
| Discount | 15.38% |
| Product Name | Camel Kokuyo Fabrica Acrylic Ultra Color, 15ml, 10 Shades |
|---|---|
| Store Product Code | B00LY1FN1K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Camel |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Paints |
| Product Manufacturer | Kokuyo Camlin Limited, Kokuyo Camlin Limited, Kokuyo Camlin Limited, Kokuyo Camlin Limited, 48/2, Hilton House, MIDC Central Road, MIDC, Andheri East, Mumbai, Maharashtra 400093. Phone: 02266557007 |
| Model Number | 2209600 |
| Model Number | 2209600 |
| Size | 1.5 ml (Pack of 10) |
| Dimensions | 17.5 x 7.4 x 4.6 cm; 20 g |
| Country of Origin | India |






Camel Kokuyo Fabrica Acrylic Ultra Color 15ml has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 11552 individual ratings. You can rate this product at product review page.