
You can check the price history of Cadbury Dairy Milk Chocolate Bar, 20.2 g here. This product's current Price in India is ₹20. The average and highest prices are ₹16 and ₹25 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1 |
|---|---|
| 24th Feb 2022 | |
| Average Price | ₹16 |
| Based on 1880 days price tracking | |
| Highest Price | ₹25 |
| 18th Mar 2025 | |
| Price | ₹20 |
|---|---|
| MRP | ₹1,500 |
| Savings | ₹1,480 |
| Discount | 98.66% |
| Product Name | Cadbury Dairy Milk Chocolate Bar, 20.2 g |
|---|---|
| Store Product Code | B08C2GNX2H |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 9 / 10 |
| Product Manufacturer | Mondelez India Foods Pvt. Ltd. |
| Size | 20.2 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 4.1 x 9.9 x 0.7 cm; 20.2 g |
| Country of Origin | India |






Cadbury Dairy Milk Chocolate Bar 20.2 g has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 5452 individual ratings. You can rate this product at product review page.