
You can check the price history of BruMate Muv - 35oz 100% Leak Proof Insulated Coffee Mug with Handle & Lid - Stainless Steel Coffee Travel Mug - Double Walled Coffee Cup (Kiwi) here. This product's current Price in USA is $42.99. The average and highest prices are $40.16 and $42.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $34.39 |
|---|---|
| 19th Nov 2025 | |
| Average Price | $40.16 |
| Based on 685 days price tracking | |
| Highest Price | $42.99 |
| 27th Jun 2024 | |
| Price | $42.99 |
|---|
| Product Name | BruMate Muv - 35oz 100% Leak Proof Insulated Coffee Mug with Handle & Lid - Stainless Steel Coffee Travel Mug - Double Walled Coffee Cup (Kiwi) |
|---|---|
| Store Product Code | B0D3J7PP4Y |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | BrüMate |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Cups & Mugs |
| Product Manufacturer | BrüMate |
| Model Number | Müv 35 oz |
| Model Number | Müv 35 oz |
| Color | Kiwi |
| Size | 35oz |
| Dimensions | 5"W x 5"H |






BruMate Muv - 35oz 100 Leak Proof has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 47 individual ratings. You can rate this product at product review page.