
You can check the price history of Borosil - Vision Glass Set, 295 ml, Set of 6, Transparent here. This product's current Price in India is ₹505. The average and highest prices are ₹407 and ₹799 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹200 |
|---|---|
| 5th Dec 2016 | |
| Average Price | ₹408 |
| Based on 3887 days price tracking | |
| Highest Price | ₹799 |
| 15th Mar 2023 | |
| Price | ₹505 |
|---|---|
| MRP | ₹575 |
| Savings | ₹70 |
| Discount | 12.17% |
| Product Name | Borosil - Vision Glass Set, 295 ml, Set of 6, Transparent |
|---|---|
| Store Product Code | B00E96GN5C |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Borosil |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Water & Juice Glasses |
| Product Manufacturer | Borosil, Borosil Limited |
| Model Number | VCM295 |
| Size | 6 Count (295 ml) |
| Dimensions | 6.5W x 10H Centimeters |
| Country of Origin | India |







Borosil - Vision Glass Set 295 ml has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 13422 individual ratings. You can rate this product at product review page.