
You can check the price history of Boldfit Plant Protein Powder - Plant Based Protein Powder with Multivitamin, Minerals, Superfoods, Pea Protein, Digestive Enzymes | Plant Protein Powder -Chocolate Flavour - 1KG here. This product's current Price in India is ₹1,749. The average and highest prices are ₹1,756 and ₹2,309 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹398 |
|---|---|
| 24th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹1,756 |
| Based on 1897 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,309 |
| 7th Apr 2022 | |
| Price | ₹1,749 |
|---|---|
| MRP | ₹3,299 |
| Savings | ₹1,550 |
| Discount | 46.98% |
| Product Name | Boldfit Plant Protein Powder - Plant Based Protein Powder with Multivitamin, Minerals, Superfoods, Pea Protein, Digestive Enzymes | Plant Protein Powder -Chocolate Flavour - 1KG |
|---|---|
| Store Product Code | B08R7MYY4V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Boldfit |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Pea Proteins |
| Product Manufacturer | Boldfit |
| Model Number | VeganCho1kg |
| Dimensions | 30 x 2 x 24 cm; 1 kg |
| Country of Origin | India |






Boldfit Plant Protein Powder - Plant Based has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 836 individual ratings. You can rate this product at product review page.