
You can check the price history of BASPRO BT-8A 8 inch ROUND ACTIVE BASS TUBE Subwoofer here. This product's current Price in India is ₹3,832. The average and highest prices are ₹3,774 and ₹3,832 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,607 |
|---|---|
| 13th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹3,774 |
| Based on 219 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,832 |
| 4th Dec 2025 | |
| Price | ₹3,832 |
|---|---|
| MRP | ₹7,400 |
| Savings | ₹3,568 |
| Discount | 48.21% |
| Product Name | BASPRO BT-8A 8 inch ROUND ACTIVE BASS TUBE Subwoofer |
|---|---|
| Store Product Code | CSFFKJMGZGWWVFMD |
| Store Name | flipkart.com |
| Brand | BASPRO |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | BASPRO Car Subwoofers, Car Subwoofers |
| Model Number | BT-8A |
| Model Name | 8" ROUND ACTIVE BASS TUBE |
BASPRO BT-8A 8 inch ROUND ACTIVE BASS has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 12 individual ratings. You can rate this product at product review page.