
You can check the price history of Bajaj DMH 65 Neo 65L Desert Air Cooler for Home|For Larger Room|High-Speed Fan|Anti-Bacterial Honeycomb Cooling Pad|90Ft Air Throw|3-Speed Control|3 Year Comprehensive Product Warranty|White here. This product's current Price in India is ₹9,499. The average and highest prices are ₹10,721 and ₹25,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹6,744 |
|---|---|
| 31st Oct 2023 | |
| Average Price | ₹10,724 |
| Based on 1914 days price tracking | |
| Highest Price | ₹25,000 |
| 20th Oct 2023 | |
| Price | ₹9,499 |
|---|---|
| MRP | ₹17,190 |
| Savings | ₹7,691 |
| Discount | 44.74% |
| Product Name | Bajaj DMH 65 Neo 65L Desert Air Cooler for Home|For Larger Room|High-Speed Fan|Anti-Bacterial Honeycomb Cooling Pad|90Ft Air Throw|3-Speed Control|3 Year Comprehensive Product Warranty|White |
|---|---|
| Store Product Code | B08W274M2K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Bajaj |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Desert |
| Product Manufacturer | Bajaj, Skylark Cables & Cords Pvt. Ltd.,Khasra No. 8//11/2/2/2/2,11//2/1/2/1,11/2/1/1/1 & 11/1/1,Near Acc Plant,Road No.17 Jai Shree Marg,Vill-Nathupur,Industrial Estate, Haryana-131029 |
| Model Number | 480117 |
| Model Number | 480117 |
| Model Name | Air Cooler |
| Size | 65.5x47x109 cm |
| Dimensions | 470D x 10W x 1200H Millimeters |
| Country of Origin | India |
Bajaj DMH 65 Neo 65L Desert Air has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 2254 individual ratings. You can rate this product at product review page.