
You can check the price history of Audio Wheels H8 /11-110W Car Led Headlight Bulbs,16,000 Lumens Super Bright LED Headlight Conversion Kit for Cars 6000K Cool White Quick Installation Halogen Replacement, Pack of 2 here. This product's current Price in India is ₹3,061. The average and highest prices are ₹3,140 and ₹3,349 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,850 |
|---|---|
| 29th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹3,140 |
| Based on 683 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,349 |
| 22nd Apr 2025 | |
| Price | ₹3,061 |
|---|---|
| MRP | ₹4,999 |
| Savings | ₹1,938 |
| Discount | 38.76% |
| Product Name | Audio Wheels H8 /11-110W Car Led Headlight Bulbs,16,000 Lumens Super Bright LED Headlight Conversion Kit for Cars 6000K Cool White Quick Installation Halogen Replacement, Pack of 2 |
|---|---|
| Store Product Code | B0D8L97GSC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Audio Wheels |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Universal Bulb Kits |
| Product Manufacturer | Audio Wheels, Bawana Industrial area,Sec-3, Plot/No-261, New Delhi-110039, Audio wheels, Bawana Industrial area,Sec-3, Plot/No-261, New Delhi-110039 |
| Model Number | H11-110W |
| Size | H8/H11-110W |
| Dimensions | 1.3 x 3.3 x 8.4 cm; 500 g |
| Country of Origin | India |







Audio Wheels H8 11-110W Car Led Headlight has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 410 individual ratings. You can rate this product at product review page.