
You can check the price history of 4K 120M HDMI Extender by CAT5e and CAT6 Cable Support 4K with Cascade Connection and IR Extension (4K120M HDMI Extender Cascade Connection) here. This product's current Price in India is ₹3,349 and the lowest final price is ₹3,282. The average and highest prices are ₹4,475 and ₹5,499 respectively. The current offer price of the product is ₹3,282, which is ₹1,193 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹3,282 |
|---|---|
| 9th May 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹3,349 |
| 9th May 2026 | |
| Average Price | ₹4,475 |
| Based on 634 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,499 |
| 3rd Sep 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹3,282 |
|---|---|
| Price | ₹3,349 |
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹6,717 |
| Discount | 67.17% |
| Product Name | 4K 120M HDMI Extender by CAT5e and CAT6 Cable Support 4K with Cascade Connection and IR Extension (4K120M HDMI Extender Cascade Connection) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CT3JFVKR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Ruhza |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Repeaters & Extenders |
| Product Manufacturer | RuhZa Tech® RuhZa Alextry, VOOCME - If you have any quarries about this product kindly contact us on our helpline number - +919628788266 |
| Model Number | 4K HDMI Extender 120m Cascade Connection |
| Model Number | 4K HDMI Extender 120m Cascade Connection |
| Model Name | 4K HDMI Extender 120m Cascade Connection |
| Dimensions | 10 x 7 x 0.5 cm; 120 g |
| Country of Origin | China |






4K 120M HDMI Extender by CAT5e and has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 943 individual ratings. You can rate this product at product review page.