
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Mint Green, Type-C to Type-C, 6.6FT here. This product's current Price in India is ₹7,029 and the lowest final price is ₹6,888. The average and highest prices are ₹7,383 and ₹8,075 respectively. The current offer price of the product is ₹6,888, which is ₹495 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹6,888 |
|---|---|
| 9th May 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹7,029 |
| 9th May 2026 | |
| Average Price | ₹7,383 |
| Based on 79 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,075 |
| 7th Apr 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹6,888 |
|---|---|
| Price | ₹7,029 |
| MRP | ₹10,029 |
| Savings | ₹3,141 |
| Discount | 31.31% |
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Mint Green, Type-C to Type-C, 6.6FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDKWCSW1 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-MintGN-CC-2m |
| Model Number | KS-MintGN-CC-2m |
| Model Name | KS-DBL-CC-2m |
| Country of Origin | China |







chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1568 individual ratings. You can rate this product at product review page.